27 February 2021 Saturday
İlk yarının son maçını evinde Tuzlaspor ile yapacak olan Giresunspor, bu maçı kazandığı takdirde büyük bir ihtimalle devreyi zirvede kapatacak..!

TFF 1. Ligde özellikle son haftalarda büyük bir çıkış yakalayan ve üst üste aldığı seri galibiyetlerle zirveye tırmanan güzide temsilcimiz Giresunspor, ilk yarıya ait son maçını Pazar günü evinde İstanbul temsilcisi Tuzlaspor ile yapacak.

Şu anda liderliği Altay ile averajla paylaşan Yeşil-Beyazlı temsilcimiz, ilk yarının son haftasında kendisinden 2 puan geride bulunan ve klasmanda 4’ncü basamakta yer alan Tuzla’yı ağırlayacak. Bu maç öncesinde Yeşil-Beyazlı takımda bazı oyuncuların cezalı ve sakat oluşu, işimizin kolay olmadığını gösteriyor. Ancak, sahaya 11 kişiyle çıkacak olmamız ve rakipte de eksikler bulunması, artı bir avantaj olarak ortaya çıkıyor. Ligin yeni takımı Tuzla karşısında korkmadan oynayıp, mücadelemizi 90 dakikaya yayarsak, işimiz kolaylaşır. Bu maçta futbolcularımızın coşkulu ve presli oyunu bizi sonuca götürecektir. Sahamızda Tuzla karşısında rakibe ileride pres yaparak oynarsak, arzulanan sonuca mutlaka ulaşırız.

Maçın zor geçeceği muhakkak, ancak istim üzerindeki bir Giresunspor’un, Tuzla’ya takılmasını beklemiyoruz. Bu maçta alınacak 3 puan bizi büyük bir ihtimalle lider yapacak ve böylece devre arasına daha moralli girmemizi sağlayacak. Son haftalarda yakaladığımız çıkışı, bu maçta da sürdürmeliyiz. Tuzla maçında futbolcularımızdan daha coşkulu ve tempolu bir oyun bekliyoruz. Maçta sahanın her yerinde rakibe pres yapıp, kazandığımız topları gol bölgelerine taşırsak, o zaman sonuca gitmemiz kolaylaşır. Teknik heyete akıl verme diye bir düşüncemiz yok, biz bu takıma gönül verenlerdeniz. Saha kenarındaki teknik adamlarımızın da ne kadar önemli ve maça katkısı olduğunu bilenlerdeniz. O nedenle oyunu çok iyi okumamız ve sahada mücadele eden futbolcularımızı oyunda tutmamızın ne kadar önemli olduğunu hesaba katmamız gerekir. Tuzla karşısında tek hedefimiz 3 puan olacağına göre, tedbirlerimizi ona göre almalı ve 90 dakika rakibe pres yapmalıyız.

Giresunspor; oyuna istekli ve coşkulu başlayıp, rakibe ileride pres yaparak mücadele ederse, o zaman işimiz kolaylaşır. Ayrıca; kalemizi savunurken, ani bir kontratağa çıkıldığında ileride mutlaka hızlı bir adam bırakmalıyız. Evcek defansa çekilip, rakibi serbest bırakmamalıyız. Amacı galibiyet olan bir takımın, defans ve hücum arasındaki bağı iyi kurması ve ani kontratakları da hesaba katması gerekir. Bu arada, toplu olarak hücuma geçildiğinde defans güvenliğimizi de unutmamak zorundayız. Futbol, bir hata oyunudur; en az hata yapan ve eline geçirdiği fırsatları değerlendiren taraf istediği sonucu alır. Maçtaki felsefemiz, tempolu bir oyun ve rakibe sahanın her yerinde basmak olmalıdır. Önce pres, sonra iyi pas ve hızlı hücum, sonuç almamızı sağlar. Tuzlaspor karşısında ofansif oyuna dayalı hücum prensiplerimizi iyi uygularsak, pek sıkıntı çekmeyiz. Sahaya çıkacak her futbolcu, giydiği formanın hakkını vermeli ve 90 dakika yılmadan-usanmadan kazanmak için mücadele etmelidir. Pazar günü Tuzlaspor’u gözümüzde fazla büyütmeden oynayıp, yakaladığımız pozisyonları da gereğince değerlendirmeliyiz. Az hata yapıp, rakibe fırsat vermeden mücadelemizi 90 dakika boyunca sürdürmeliyiz. Şablon olarak oturmuş oyun sistemimizi rakibimize de kabul ettirmeliyiz. Velhasıl, Pazar günkü maçta bizim Tuzla’dan değil, Tuzla’nın bizden korkması gerekir. Rakibimize pres yapıp göz açtırmadan oynarsak, hedefe ulaşmak hiç de zor olmaz. Biz, ekibimize ve tüm oyuncularımıza güveniyoruz; Pazar günü temsilcimiz Giresunspor’dan güzel bir sonuç bekliyoruz. Tuzla galibiyeti bize yeni yıl hediyesi olsun istiyoruz. Haydin Çotanaklar, Tuzla maçında şahlanın ve televizyon başındaki Çotanakları bir kez daha sevince boğun..!

 


mahmut-boraGiresunsporspor28çotanakllar

Yorumlar

  • Nizamettin BİLİR 02.01.2021 12:35

    Sahanın her yerinde pres yapan baskı yapan takımlar rakibini hata yapmaya zorlar ve bundan yararlanmasını bilen takımda sahadan istediğini alarak ayrılır

  • Mehmet Ali IŞIK 01.01.2021 22:30

    Nerde şifre, şifreyi göremedik. Genel geçer, ifadelerden başka bir şey yok. Aynı ifadelerin değişik kelime ve cümlelerle ifade edilmesi sıkıcı. Sayın editör. Tuzla maçı için daha özel ifadeler kullanırsanız sevinirim. Ör, tuzlanın zaafları, zayıf savunma oyuncuları, etkili oyuncuları, oyun taktiği vb.

Yorum yaz

Captcha