27 February 2021 Saturday
Ligde müthiş bir çıkış yakalayan ve liderlik koltuğuna oturan Yeşil-Beyazlı temsilcimizin bu önlenemeyen yükselişi, camiayı ister istemez şampiyonluk havasına soktu.

TFF 1. Ligde adeta şaha kalkan ve son 5 maçını üst üste kazanan Yeşil-Beyazlı temsilcimiz Giresunspor, mütevazi kadrosuyla aldığı bu başarıdan dolayı tüm spor otoritelerini şaşkına çevirirken, liderlik koltuğunu da sevdiğini gösterdi. Ligin 15’nci haftasında liderlik koltuğuna oturan ve rakiplerine de gözdağı veren Giresunspor, 16’ncı haftada da liderliğini korumayı başardı.

Yeşil-Beyazlı ekibimizin son haftalarda aldığı müthiş başarı, camiayı ister istemez şampiyonluk havasına sokarken; artık rakiplerimiz de bizden çekinmeye başladı. Teknik Direktör Hakan Keleş’in öğrencilerinin, son haftalarda gösterdiği müthiş performans, gerçekten övgüye değer. Bakıyorsunuz; son 8 maçta içte ve dışta yenilgi yok, son 5 maçı da kazanmışız, üstelik kalemizde gol bile görmeden! Aman nazar değmesin, bu çıkışımız çok güzel. Şu anda liderlik koltuğundayız. Artık herkes bize gıpta ile bakıyor. Gidişatımız çok güzel, ancak bunu devam ettirmemiz ve sezon bitiminde mutlu sona ulaşmamız için önemli bir avantaja sahibiz.

Mütevazi kadrosuyla bu başarıyı elde eden Giresunspor’dan artık herkes şampiyonluk bekliyor. Yola girdik, bu yoldan dönmek yok. Şurada devre arasına bir hafta kaldı. İlk yarının son haftasında sahamızda en yakın takipçimiz Tuzla’yı ağırlayacağız. Bu maçta eksiklerimiz var, ancak bu eksiklerin yerini alacak diğer futbolcularımız, onların eksikliğini aratmayacak oyunculardır. Takımdaki inanmışlık ve arkadaşlık ortamı, bizi başarıya götürecektir. Bundan hiç şüphemiz yok. Eğer devreyi lider kaparsak, ikinci yarıya daha istekli ve moralli başlarız. Takımdaki ekonomik sıkıntıya karşın, devre arasında başta iyi bir golcü olmak üzere kadromuza 2-3 tane elit isim katabilirsek, işte o zaman bizi kimse tutamaz.

Bu hafta sonu evimizde Tuzla ile oynayacağımız maçta da tek hedefimiz 3 puan olmalı ve buna da ulaşmak için 90 dakika var gücümüzle mücadele etmeliyiz. Rakibimiz Tuzla’dan çekinmeden oynayıp, 3 puanı hanemize yazdırıp ilk yarıyı lider kapamamız gerekir. Artık havamızı bulduk, bu hava ile önümüze kim gelirse gelsin, devirebilecek motivasyona sahibiz. Tuzla maçı zor gibi görünse de, takımımızın bu zorluğu kolaya çevirecek silahları var. Ligde son 5 maçta kazanan ve liderlik koltuğunu seven Giresunspor’un, ikinci yarıya da lider başlamasını arzu ediyor ve Yeşil-Beyazlı camiayı yürekten kutluyoruz. Ve diyoruz ki, savulun Giresunspor geliyor..!


mahmut-hocamahmut-boraGiresunsporspor28Çotanaklar

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha