27 February 2021 Saturday
Ligin 15'nci haftasında Altınordu'yu 2-0 mağlup ederek ilk kez liderlik koltuğuna oturan Giresunspor'da büyük sevinç yaşanıyor.

TFF 1. Ligde geride kalan 15’nci hafta bizim zafer haftamız oldu. Son 4 maçında seri galibiyetler alan ve 4x4’lük bir grafik çizen Giresunspor, 2-0 kazandığı Altınordu galibiyetiyle liderlik koltuğuna oturdu. Adana Demirspor maçından sonra evinde Altınordu’yu da aynı skorla mağlup eden ve ligdeki puanını 29’a çıkaran Yeşil-Beyazlı temsilcimizi yürekten kutluyoruz ve ardından da “Lidere Selam, Yola Devam” diyoruz.

Evet şimdi ligde liderlik koltuğundayız. Bu ligde lider olmak zordur, liderliği korumak daha da zordur. 15 maçlık serüven sonrasında liderlik koltuğuna yükselmek, Giresunspor için büyük başarıdır. Bu başarıda emeği olan tüm Çotanakları can-ı gönülden kutluyoruz. Öyle kolay değil, herkes gibi biz de pandemi sürecinde her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Tüm takımlar da aynı zorluğu çekiyor. Her şeye rağmen, bugün ligin zirvesinde bulunuyoruz. Takımımızla ve teknik heyetimizle ne kadar övünsek azdır. Bu ligde başarılı olmak için çok iyi mücadele etmemiz ve rakiplerimize üstünlük sağlamamız gerekir. Bugüne kadar bunu da başarmış durumdayız. Bundan sonraki süreçte işimiz daha da zor, çünkü herkesin gözü bizde olacak, lidere çelme takmak için herkes fırsat kollayacak.

Kadro olarak mütevazi bir yapıya sahibiz. Bu ligde daha büyük paralar harcayan ve elit kadrolar kuran birçok kulüpten daha iyi durumdayız. Bu havamızı asla bozmayalım ve emin adımlarla yolumuza devam edelim. Şimdi geldiğimiz nokta bizi daha çok çalışmaya ve mücadele etmeye mecbur kılıyor. Çok iyi bir zamanda lider olduk, artık bunun avantajlarını en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız. Şimdi herkes bize gıpta ile bakıyor. TFF’de kalburüstü rakiplerimiz var, onların çoğundan daha avantajlıyız. Yakaladığımız bu olumlu havayı asla bozmamamız gerekiyor. Ayaklarımızı yere daha sağlam basıp, liderlik koltuğunu rakiplerimize kaptırmamalıyız. Yukarıda da değindiğimiz gibi, lider olmak zor, fakat liderliği korumak daha da zordur. Devre sonun 2 maçımız kaldı, bu maçları da kayıpsız geçersek, o zaman önümüz açılır ve devre arasında yapılacak 2-3 takviye ile bu işi pekala sezon sonuna taşırız.

Takımdaki birlik ve beraberlik, arkadaşlık ve ekip ruhu, tavan yapmaya başlamış olup, bu havamızı hiç bozmadan yolumuza devam edelim. Kazanmaya alışmış ve başarılı olacağımıza inanmış bir kadromuz var. Hepsine maaşallah, aman nazar değmesin! Gidişatımızı hiç bozmayalım ve emin adımlarla yolumuza devam edelim. Bu takıma gönül veren taraftarlar da havaya girdi, herkes başarılı olacağımıza inanıyor. Yakaladığımız bu süper havayı sakın bozmayalım, bu hava bizi mutlaka başarıya götürür. Süper Lig hasretimizi dindirmek için elimizden gelen her şeyi yapalım ve liderliği kaptırmamak için canla-başla mücadele edelim. İnanmış çocuklarla bunu başarmaya çalışalım. Lig uzun bir maraton, bu maratonda her şey olabilir. Şu anda bulunduğumuz liderlik koltuğu ateşten gömlek gibidir. 44 yıllık hasreti dindirmek için yakaladığımız fırsatı elimizin tersiyle itmeyelim. Ne olur; lider olduk, lider kalalım ve herkesin imreneceği bir ekip olalım. Bu tabii ki zor, ama biz zoru başaran olalım. Bir kez daha tebrikler Giresunspor diyor ve bu hafta sonu oynayacağımız Akhisar deplasmanında liderliğimizi sürdürmemiz temennisiyle notlarımızı bitiriyoruz. 

 


Giresunspornspor28mahmut-boraÇotanaklar

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha