27 February 2021 Saturday
İlk yarının son maçını evinde Tuzlaspor ile yapan Giresunspor, iddialı rakibini ikinci yarıdaki muhteşem oyunu ile 3-0 gibi net bir skorla yenerek, devreyi 35 puanla zirvede kapadı..!

Evet sevgili Çotanaklar, Spor 28 portalının değerli müdavimleri ve Giresunspor sevdalıları;

TFF 1. Ligde ilk yarının sonuna geldik. Hiç kimsenin tahmin etmediği bir sonuca ulaşan Yeşil-Beyazlı temsilcimiz Giresunspor, ilk yarıyı zirvede kapadı ve Çotanakları sevince boğdu. Bu büyük başarıda payı olan herkesi ve Yeşil-Beyazlı camiayı yürekten kutluyorum.

Ligde son 10 haftadır yenilmeyen ve de son 6 maçını üst üste kazanan Giresunspor’umuzla ne kadar övünsek azdır. Yok böyle bir grafiğe ulaşmak dedirten Yeşil-Beyazlı ekibimizin aldığı bu başarı, gerçekten takdire şayandır. Elimizdeki mütevazi kadroyla zoru başaran ve devreyi güçlü rakiplerinin önünde zirvede kapayan medarı iftiharımız Giresunspor’un, tüm otoriteleri de şaşırtan bu başarısının, ikinci yarıda da devam etmesi en büyük dileğimiz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, lider olmak zor, liderliği korumak da o kadar zor bir iştir. Şimdi yolun yarısındayız, önümüzde koca 17 hafta daha var.İkinci yarıda köprünün altından daha çok sular akacak, her takım hedefine ulaşmak için canını dişine takacak. Şampiyonluk, play-offa girme ve kümede kalma mücadelesi, ikinci yarıda daha zor geçecek. Bu yarıda puan aslanın ağzında olacak, o yüzden her maç zorlu geçecek. Herkes kendisine ve konumuna göre hesap yapacak ve hedefe ulaşmak adına varını-yoğunu ortaya koyacak.

Temsilcimiz Giresunspor’un, ikinci yarıda daha dikkatli olması ve lider gibi oynaması gerekiyor. Zirvede olduğumuz için herkesin gözü bizde olacak. Devre arasındaki transfer döneminde mevcut şartlarımızı zorlayarak, takımda ihtiyaç hissedilen mevkilere takviye yapmamız gerek. Şu anda yakaladığımız avantajı en iyi şekilde kullanmamız ve zirveden inmememiz için, elimizden gelen her şeyi yapmak zorundayız. Takımın ekonomik durumu belli, ancak yakaladığımız ivmeyi devam ettirebilmemiz için takviye yapmak zorundayız. Kadroya baktığımızda en az iyi bir orta saha ve bir de forvete ihtiyacımız var. Liderliğimizin lig sonuna kadar devam etmesi için, bazı fedakarlıklarda bulunmamız gerek. Artık şehir olarak da havaya girdik, bu havamızı sürdürmemiz için takıma destek olmamız gerekiyor. Şampiyonluğu yakalamak için tüm Giresun kenetlenmeli ve takıma maddi olarak destek olunmalı.

Çotanakların 43 yıllık Süper Lig özlemini gidermemiz için, bu takıma sahip çıkmamız gerekir. Mütevazi kadromuzla elde ettiğimiz başarının devamı için herkes elini taşın altına koymalı ve takıma destek vermelidir. Madem Süper Lig hasretiyle yanıp tutuşuyoruz, ilk yarıda yakaladığımız avantajı fırsata çevirmeliyiz. Bugünkü başarıya kolay ulaşmadık; yönetim, teknik heyet ve futbolcularımız bu yolda çok büyük çaba gösterdiler. Onların emeğini göz ardı etmek mümkün değil. Aynı başarıyı ikinci yarıda da devam ettirmemiz için daha çok çalışmalıyız. Pandemi sürecinde bunu başarabiliyorsak, güzel günlerde ve yeni stadımızda daha iyi olmamızı sağlamalıyız. Yönetim, teknik heyet ve oyuncularımızın inancı tam, herkes hedefe varmak için sabırsızlanıyor. İşte bizler de bu takıma gereken desteği sağlarsak, o zaman sırtımız yere gelmez. Takımımızın yakalamış olduğu liderliği ve güzel havayı, sezon sonuna taşımak adına elimizden gelen her şeyi yapmak durumundayız. Şimdilik bu kadar diyor ve ligin ilk yarısını lider kapatan Giresunspor’umuzu  can-ı yürekten kutluyoruz.

 


mahmut-boraGiresunsporspor28Çotanaklar

Yorumlar

  • Nizamettin BİLİR 04.01.2021 16:47

    Sezonbaşı Giresun sporu yönetim ligde tutsun Genç oyuncularımızı kazansın Giresun sporu borç batağından kurtarsın yeter diyordum ama Giresun spor yönetimi daha ilk yarıda çok büyük mesafeler kat etti ben ilk yarı için böyle bir başarı beklemiyordum.Emegi geçen herkesi kutlamak gerek esas şimdi yönetimin işi dahada zorlaştı.ALLAH C.C. YARDIMCILARI OLSUN

Yorum yaz

Captcha