28 October 2020 Wednesday
İlk haftanın verdiği moral bozukluğunu üzerimizden atmamız için, Menemen karşısında fırtına gibi esmeliyiz.

Süper Ligde ve TFF 1. Ligde yeni sezon geçen hafta başladı.

Pandemi gölgesinde başlayan ligin ilk haftasında büyük bir talihsizlik yaşayan Giresunspor, gençlerle çıktığı Balıkesir maçında ağır bir yenilgi aldı ve hepimizi de fazlasıyla üzdü.

İlk haftada yaşanan talihsizliğe biraz da acemiliğimiz sebep oldu. Bunu fazla irdelemeye artık gerek kalmadı ve atı alan Üsküdar’ı çoktan geçti. Şimdi artık önümüze bakacağız ve Balıkesir’de verdiğimiz bu kaybı en kısa zamanda telafi etmeye çalışacağız.

Yeni sezona yeni bir yapılanmayla giren ve kadrosuna önemli isimler katan Giresunspor’un, ikinci haftadan itibaren lige ağırlığını koymasını bekliyoruz. Zaten teknik heyetimiz de böyle diyor.

 Lig o kadar kolay değil elbette. Her takım iddialı ve bir o kadar da güçlü. 4 takımın düşeceği bu ligde tutunmak bile başarı olacak. Ancak, hedefi olan bir kadro kurulduğu için Yeşil-Beyazlı camia bu takımdan başarı bekliyor. 

Takım baştan aşağı yenilendi, her mevkiiye yeni isimler alındı. Yenilerin birbiriyle kaynaşması haliyle biraz zor olacak, ama bizim de bu zorluğu yenebilmek için çok çalışmamız gerekiyor.

Bu hafta sonu sahamızda yeni sezonun  ilk maçına çıkacağız, rakibimiz de Menemen. Her iki takım da ilk haftayı puansız kapadı. Menemen ilk maçında evinde hiç de iyi görüntü vermedi ve Altınordu’ya 2-0 mağlup oldu. Biz de gençlerle çıktığımız maçta Balıkesir’e 3-1 yenildik.

İlk hafta yaşanan şanssızlık artık geride kaldı ve tüm lisanslar çıktı. Menemen karşısına ideal kadromuzla çıkacağız. Bu kadronun hedefe yürümesi için içeride ve dışarıda puanlar toplaması gerekiyor. Kadro ne zaman oturur, orası pek belli değil, ama önemli isimlerin yer aldığı takımımız, lige ağırlığını koymak zorundadır.

 İlk haftanın verdiği moral bozukluğunu üzerimizden atmamız için, Menemen karşısında fırtına gibi esmeliyiz. Madem iyi bir kadro kurduk, bu kadrodan başarı beklemek hakkımız. Maçlara seyirci alınmıyor ama, tüm Giresunluların kalbi Yeşil-Beyazlı takım için atıyor.

Esas takım Menemen maçıyla görücüye çıkacak, sahada rakibi küçümsemeden 90 dakika mücadele verip hedeflenen 3 puana ulaşmak için çaba göstermeliyiz. Hiçbir takım sahaya yenilmek için çıkmaz, koşmadan, mücadele etmeden maçın kazanılmayacağını hesap etmeli ve ona göre gerekli tüm tedbirleri almalıyız.

Pazar günü sahamızda Giresunspor’dan güzel bir futbol ve net bir galibiyet bekliyoruz. Kadromuzun gücünü bu maçla herkese göstermeliyiz diyor ve Menemen maçında Yeşil-Beyazlı ekibimize başarılar diliyoruz.


mahmut-boraGiresunsporspor28menemensporBalıkesirsporÇotanaklar

Yazarın diğer yazıları

MAHMUT BORA

MAHMUT BORA

MAHMUT BORA

MAHMUT BORA

MAHMUT BORA

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha