28 October 2020 Wednesday
Adana Demirspor'dan alınacak bir puan bile, bize ilaç gibi gelecek ve önümüze daha iyi bakacağız

Tebrikler Çotanaklar, bravo size. Pandemi öncesindeki çıkışını sürdüren Giresunspor’un, ikide iki yaparak aldığı 6 puan bizi bir anda play-off potasına soktu. Artık yolumuz açık, ilk 6’daki takımlarla aramızda fazla bir şey kalmadı.

Teknik Direktörümüz Hakan Kutlu’nun da işaret ettiği gibi, hedefimiz belli. Hedefe gidilen yolda son 2 maçta alınan 6 puan çok şey ifade ediyor. Bin bir zorluklar içinde ilk 2 maçı kayıpsız geçmek, Yeşil-Beyazlı camiaya adeta ilaç oldu. Şimdi artık önümüze daha güvenle bakabiliyoruz. Önce Adana ve sonra da İstanbul maçlarından alınan galibiyetler için, başta teknik heyetimiz olmak üzere bu maçlarda kanlarının son damlasına kadar ter döken tüm futbolcularımızı yürekten kutluyorum. Geriye 5 maçımız kaldı. Bu maçlardan 3’ünü yine evimizde ve 2’sini de dışarıda oynayacağız. Eğer evimizde oynayacağımız maçlarda kayıp vermezsek, bu iş olur. Ancak, dışarıda yapacağımız maçlardan da puan ya da puanlar çıkarmak zorundayız.

Pandemi sonrasındaki zor dönemde ilk 2 maçını kayıpsız geçiren ve play-off yolunda bir hayli umutlanan Yeşil-Beyazlı ekibimizin, bu umudunu gerçeğe dönüştürmesi için son 5 maçımız kaldı. Play-off hattındaki takımlarla aramızda sadece 2 puanlık bir fark kaldı. Bu farkı eritmek için, bundan sonraki maçlarda da dikkatli olmak ve bize gereken tüm puanları almak amacındayız. Görüldüğü gibi, matematiksel olarak önemli bir şansımız var. Bu şansı iyi değerlendirirsek, ligde ilk 6’ya girmemiz hiç te hayal değil. Elimizde önemli fırsatlar var. Bu fırsatları gereğince değerlendirebilirsek, play-off oynama şansını yakalayabiliriz.

Bu hafta sonu zorlu Adana deplasmanı öncesinde morallerin doruğa çıkması ve cezalı oyuncularımızın da cezalarının bitmesi, bizi büyük ölçüde umutlandırıyor. Hafta sonu deplasmanda Adana Demirspor ile oynayacağımız maça moral-motivasyonu yüksek olarak çıkacak ekibimizden güzel bir sonuç bekliyoruz. Ligde play-off potası içinde olan rakibimizden alacağımız her puan, bizi daha da iddialı konuma getirecekve diğer rakiplere de korku verecektir.

Tüm futbolcularımız bunun bilincinde olmalı ve maçta rakiplerine bu korkuyu tattırmalıdırlar. Adana Demirspor’dan alınacak bir puan bile, bize ilaç gibi gelecek ve önümüze daha iyi bakacağız. Rakiplerimizden korkmadan mücadele edersek, hedefimize ulaşabiliriz. Şurada 5 maçlık bir süreç var, dişimizi biraz sıkalım ve arzuladığımız sonuçları alalım.

Bu arada, Giresunspor’un kolay lokma olmadığını herkese gösterelim. Haydin Çotanaklar, sizlere güveniyoruz. Adana’dan da iyi bir sonuçla dönüp, rotamızı tamamen play-off’a çevirelim. Elimizde bulunan şansı ve avantajı en üst seviyede değerlendirelim ve bu takıma play-off oynatalım. Adana Demirspor maçı için Yeşil-Beyazlı temsilcimize üstün başarılar dileyerek, play-off yolumuz açık olsun diyoruz.


mahmut-boraGiresunsporspor28Çotanaklar

Yazarın diğer yazıları

MAHMUT BORA

MAHMUT BORA

MAHMUT BORA

MAHMUT BORA

MAHMUT BORA

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha