12 April 2021 Monday
Hayalini kurduğum yerdeyim

Hayalini kurduğum yerdeyim

Giresunspor'a gelişi sessizdi ama kısa zamanda sergilediği performansla hocasının gözdesi, taraftarların sevgilisi oldu. Savunmada savaşçı kimliği ile Galatasaray'ın efsane oyuncularından Bülent Korkmaz'ı andıran, çok kritik gollere de imzasını atan Sergen Piçinciol, Spor28 Yazarı ve Tarafsız Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Murat Ümit Uzun'a konuştu. Başarılı stoper, futbola nasıl başladığından, Giresunspor'a transferinin nasıl gerçekleştiğine, bundan sonraki hedeflerine kadar her şeyi anlattı.

Sergen Piçinciol kimdir? Biraz kendinden bahseder misin?

1995 Doğumluyum aslen Karslıyım. İzmir’de doğup büyüdüm. Bekarım.

Herkesin futbolla tanışma hikâyesi vardır senin futbolla tanışman nasıl oldu?

Küçükken okul takımında hocalarımın tavsiyesi üzerine başladım. Sonra baktım futbolum olumlu yönde ilerliyor, futbolcu olmaya karar verdim. Ailemin de desteği de vardı.

Profesyonelliğe geçişin nasıl oldu?

Altay alt yapısında yetiştim. Feyyaz Uçar hocamız a2 maçımızı izlemeye geldi orada beğenip a takıma çağırdı. Bu şekilde profesyonelliğe geçişim oldu.

Futbolcu olmasaydın ne olmak isterdiniz?

Bedeni eğitimi olmak isterdim.

Giresunspor'da böyle bir çıkış yakalayacağını düşünüyor muydun?

Giresunspor'da böyle bir çıkış yakalayacağımı düşünüyordum. Yıllardır hep bu liglerin hayallerini kuruyordum çok şükür bu da gerçekleşti. Menajerim başkanımıza ve hocamıza beni tavsiye ettiler hocamız ve başkanımızda uzun bir süreç sonrasında beni beğendiler ve takıma transfer ettiler.

Uzun vade de hedeflerin neler?

Uzun vadede hedeflerim ilk olarak takımla beraber süper lige yükselmek, sonra takımımla süper ligde devam etmek sonrada inşallah milli takım olursa benim için unutulmaz bir anı olur.

Giresunspor taraftarlarına neler söylemek istersin?

Bizi her zaman desteklesinler. İnşallah onlara şampiyonluğu hediye etmek istiyoruz. Çok büyük özlemleri var gerçekten hak ediyorlar. inşallah sezon sonunda şampiyonluk mutluluğunu yaşarız.

Kariyerinde birçok başkanla çalıştın, Hakan Karaahmet Başkan hakkında neler söylemek istersin?

Sergen Piçinciol: Gerçekten insani değerlere çok önem veren bir başkanımız. İlk defa böyle iyi niyetli bir başkanla çalışıyorum. Verdiği sözü tutan bir insan takımın başarılı olması için elinden geleni yapıyor.

Giresunspor’da bulup diğer kulüplerde bulamadığınız bir ortam varmı ?

Aile kavramı daha fazla ön planda. Bu da bizi başarıya iten bir unsur.

Takım içerisinde ekürin kim?

Hepsiyle aram iyi ama Hayrullah'la Hüsamettin Abi diyebilirim.

Futbol yorumcuları tarafından Giresunspor, süper lig'e çıkacak takımlar arasında ilk sırada gösteriliyor. Bu sizin üzerinizde bir baskı oluşturuyor mu?

Hayır. Biz sadece işimize odaklıyız işin o tarafını düşünmüyoruz. Her maça final haftası gibi hazırlanıyoruz ve çıkıyoruz.

Spor Toto 1. Lig'in yeni rekortmeni 12 haftalık galibiyet serisi ile Giresunspor, bunun hakkında neler söylemek istersin?

Bir tarih yazdık. Bana göre kolay kolay egale edilmeyecek bir başarı. Bu başarı için çok çalıştık, çok emek verdik ama bizim için bu başarının hiç bir önemi yok önemli olan şampiyonluk ve süper lig'de olması.

Unutamadığın bir maç var mı?

Tuzlaya attığım kafa golü. Nazille'de oynarken, Darıca Gençlerbirliği maçında kafam yarıldı 14 dikiş atıldı. O maçı da unutamam.

Futbol kariyerim boyunca şu isimlerin bende yeri ayrı dediğiniz isimler var mı?

Nazilli Belediyespor'da oynarken Zafer Özden, Giresunspor'a transfer olmamda emeği geçen Servet Çetin ve Menajerim Orhan Kırkpınar.

Futbol senin için ne ifade ediyor?

Futbol benim için çocukken oyun olarak oynarız. Şimdi mesleğim oldu. İyiki de futbolcu olmuşum.

Takım içerisinde en komik futbolcu kim?

Onurcan Piri.

Hiç forvet oynamayı düşündün mü?

Alt yapılarda forvet oynadım. ( Gülerek )

İdolün var mı?

Bülent Korkmaz.

Şu futbolcu bire bir de beni çok zorladı dediğin bir isim var mı?

Tuzlaspor'dan Thuram.

Artı ve eksi yönlerin neler?

Artı yönlerim çabukluk ve hava hakimiyetim ve hırslı olmam. Eksikliğimde oyun görüşümü biraz daha geliştirmek istiyorum.

Son olarak neler söylemek istersin?

Sergen Piçinciol: Röportaj için sana teşekkür ederim abi. Taraftarlar için şunu söyleceğim, gerçekten büyük bir karşılama yaptılar onlara teşekkür ediyorum. Bizi desteklemeye güvenmeye devam etsinler inşallah bu özlemi sona erdireceğiz.


sergenGiresunsporspor28Çotanaklar

Diğer haberler

Yorumlar

  • HAMDİ altun 03.03.2021 23:27

    Sergen kendini Giresunspor'da kendini buldu. Sergen'in Giresunspor'a Giresunsporunda Sergen'e ihtiyacı var. Taraftar olarak size sonuna kadar inanıyor ve güveniyoruz. Tam gaz yola devam. Biz istedikmi bırakmayız.

Yorum yaz

Captcha