21 June 2021 Monday
Giresunspor kongreye gidecek

Giresunspor kongreye gidecek

Bitime iki hafta kala Play-off iddiasını kaybeden Giresunspor'da Başkan Ali Eren, kulübün önünü açmak için kongreye gitme kararı alacaklarını söyledi.

Başkan Ali Eren’in açıklaması şu şekilde: “27 Aralık 2018 yılından bu yana Giresunspor Kulüp Başkanı olarak görev yapıyorum.

Bu göreve talip olurken ki amacımız; Doğu Karadeniz’in eski adıyla 1. Lig’de şimdiki adıyla Süper Lig’de ilk mücadele eden ilk takımı olan güzide kulübümüz Giresunspor’u, yıllardır özlemini çektiği Süper Lig’e yeniden çıkarabilmekti.

Görevi devraldığımız 2018-2019 sezonunun kalan döneminde ligi 36 puanla 13. sırada tamamladık. Ardından sezon sonunda yapılan kongrede kulübümüzün çok değerli üyelerinin destekleriyle güven tazeleyerek yeniden üç yıllığına göreve seçildik.

2019-2020 sezonu öncesi tek hedefimizi Süper Lig olarak belirledik ve bu hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımızı yapıp lige başladık.

Ancak sezona çok kötü bir giriş yaptık, ilk 4 maçımızda sadece 1 puan alabildik ve bu sonuçların ardından teknik direktör Erkan Sözeri ile yollarımızı ayırıp, takımımızı teknik direktör Hakan Kutlu’ya emanet ettik.

Hakan Hoca yönetiminde iyi bir çıkış yakaladık. Haftalar ilerledikçe sezon başında kaybettiğimiz puanları telafi etmeye başladık. Ancak takım olarak formda olduğumuz bir dönemde tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi sebebiyle liglere verilen uzun ara takımımızı her anlamda olumsuz etkiledi.

Koronavirüs sürecinin peşinden ligler yeniden başladığında 19 Haziran ile 30 Haziran tarihleri arasında biri erteleme müsabakası olmak üzere üst üste 4 maç oynamak zorunda kaldık.

Bu yoğun maç trafiğinin ilk iki müsabakasını kazanıp play-off için yeniden avantajlı hale geldik. Fakat elimizde olmayan nedenlerden dolayı bunun devamını getiremedik.

Üç günde bir maç oynamamızın verdiği fiziksel ve mental yorgunluğa sakatlıklar ve cezalı oyuncularımızın çokluğu da eklenince son üç maçımızı kaybederek play-off şansımızı kaybettik.

Gelinen nokta itibariyle bundan sonra ligde prestij mücadelesi vereceğiz ve 34 haftalık maraton sonunda ligi en iyi yerde tamamlamaya çalışacağız.

Sezon sonunda ise kulübümüzün önünü açmak, Giresunspor’umuza zaman kaybettirmemek için yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımızla birlikte olağanüstü kongreye gitme kararı aldık.

Öncelikle görev yaptığımız süre zarfında büyük Giresunspor taraftarları başta olmak üzere bizlere inanıp güvenen, maddi manevi destekte bulunan, bizlerle birlikte yol arkadaşlığı yapan herkese şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum.

Bizler büyük bir gururla yaptığımız görevimiz esnasında her türlü olumsuzluğa rağmen, tüm imkansızlıklara rağmen elimizden gelen bütün gayreti maddi ve manevi olarak yapmaya çalıştık. Buna bütün Giresunspor camiası ve kamuoyu şahittir.

Ancak saha sonuçlarında istediğimiz, hedeflediğimiz noktaya ulaşamadığımız için, Giresunspor’umuzun önünün açılması için kulübümüzü olağanüstü kongreye götürmenin en doğru yol olduğunu düşünüyoruz.

Kongre tarihini en kısa sürede kamuoyu ile paylaşacağız.

Giresun’un en büyük marka değeri olan Giresunspor’umuza hizmet etmek, bizler için büyük bir onur ve gururdur. Bu bilinçle bundan sonraki süreçte görev almasak dahi Giresunspor’umuza her türlü desteği vermeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyorum.

Sezon sonunda yapılacak olan kongrede de Giresunspor’umuzu başarıya taşıyacak, özlemle beklenen hedeflere ulaştıracak bir yönetimin işbaşına gelmesini temenni ediyorum.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

 


ali-erenGiresunsporspor28Çotanaklar

Diğer haberler

Kaleye yeni aday

Kaleye yeni aday

Sola Aziz mi?

Sola Aziz mi?

Yorumlar

  • Ali Faik Köksal 08.07.2020 10:14

    Doğru bir karar almışsınız. Yönettiğiniz kurumda sportif ve mali yönden bir başarısızlık söz konusu ise, bırakmak erdemliktir. Ne siz, ne de Giresunspor daha fazla yıpranmasın. Lakin yeni sezonun muhtemelen 15 Ağustos`da başlaması konuşuluyorken, derhal ama derhal bu kongreyi yapıp yeni yönetimi seçmek gerekir. Yoksa transferde çok geç kalır ve maçlar başlayınca sıkıntı yaşarız.

  • MKD 07.07.2020 14:31

    Çok yerinde bir karar.Ben bu işi yapabilecek birine bırakmak istiyorum diyor.Erdemli bir çıkış yeni gelecek yönetim futboldan anlamalı isikrarli bir teknik ekiple devam etmeli .

  • Nizamettin BİLİR 06.07.2020 18:25

    3 yıllık seçilen yönetim var ve her sene kongreye giden bir Giresun spor gerçeği var.Peki Giresun spor istikrarlı bir yönetim neden oluşturamıyorda hersene kongreye gidiyor.Yönetime gelenler Giresun sporun gerçek sorunlarına neden kalıcı çareler üretmiyorlar.Giresun spor bu zihniyet ile başarılı olamaz olsada kalıcı ve istikrarlı bir başarı kazanamaz.

Yorum yaz

Captcha