02 March 2021 Tuesday
Buzul gölde kano etkinliği

Buzul gölde kano etkinliği

Giresun Karagöller bölgesinde bulunan 2660 mt. rakımdaki buzul gölde sporcular kano faaliyeti gerçekleştirdi.

Giresun Doğa Sporları Derneği (GİDOSK), ORKADO (Ordu Kano Kulübü ve Doğada Yaşam Derneği), Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Dereli Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlikle, bölgemizde doğa sporlarına dikkat çekmek ve gerçekleştirilen doğa sporlarını çeşitlendirmek amaçlanıyor.

Etkinliğe katılan Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut, ilin doğal güzelliklerini etkinliklerle sporseverlere ve doğa aşıklarına tanıtmayı hedeflediklerini ve doğa sporları etkinliklerine Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak desteklerini sürdüreceklerini belirtti.  

GİDOSK başkanı Ahmet Kılıç bu etkinliğin bölgemizde doğa sporlarına yönelik ve gençlerimizi doğa sporlarına yönlendirmek için ilk olma özelliğine sahip olduğunu, bölgemizde doğa sporlarına yönelik faaliyetlere devam edeceklerini söyledi.

ORKADO DERNEĞİ başkanı Mustafa Sarıkaya, kardeş ülke toprakları olan Karabağ’ın işgal altında olmasına tepki amaçlı ilk kez 2660 metrede kano sporu etkinliği yaparak tüm dünyaya sporla mesaj vermeyi amaçladıklarını söylediler ve Azerbaycan/Karabağ’a daima yapacakları spor faaliyetleri ile destek olacaklarını belirttiler. Sporcular bölgedeki diğer göllerde de denemelerini yapmaya devam etti.


karagölgirsunsporspor28içotanaklar

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha