13 April 2021 Tuesday
`Borç 35 milyon dedi, 42 açıklandı`

"Borç 35 milyon dedi, 42 açıklandı"

Başkan Karaahmet: "Kulübün bu kadar borcunun olduğunu kongreden önce bilmiyordum. Gelecek senenin parası olan 13 milyon TL de kullanılmış. Yani bu demek oluyor ki borç şuanda 55 milyon TL civarında. Bizim işimiz ağlamak değil ama kamuoyu da gerçekleri bilmeli"

Giresunspor’da olağanüstü genel kuruldan sonra yeni sezon için kollar sıvazlanırken, yüklü miktardaki borçtan dolayı kulübün büyük sıkıntılar yaşadığı kaydedildi.

Başkan Hakan Karaahmet, genel kurul öncesinde o dönemki başkan Ali Eren ile bir araya geldiğini ve kulübün borcunun ne kadar olduğunu özellikle sorduğunu dile getirdi. Başkan Karaahmet; “Kulübün bu kadar borcunun olduğunu kongreden önce bilmiyordum. Bilmiyordum çünkü o dönemki başkan arkadaşımız Ali Sacit Eren Bey ile genel kurul öncesinde görüşmüştüm ve borcun ne kadar olduğunu sormuştum” diye konuştu.

35 MİLYON BORÇ VAR DEMİŞ

Kendilerini döneminde kesinlikle bahanelerin arkasına sığınılmayacağını belirten Başkan Karaahmet; “Ama şu var ki gerçekleri de kamuoyu bilmeli. Benim kongre öncesinde aldığım yanıt kulübün borcunun 34-35 milyon TL civarında olduğu yönündeydi.  Kongrede ibra edilen rakam ise bizi oldukça şaşırttı.  Borç 42 milyon TL’ye yakın bir rakam açıklandı. Gelecek senenin parası olan 13 milyon TL de kullanılmış. Yani bu demek oluyor ki borç şuanda 55 milyon TL civarında.  Borcun içerisinde EURO ve dolar bazında yapılan anlaşmalar da var. Dolar ve EURO arttıkça borç 60 milyon TL’yi bulur diye düşünüyorum. Bizim işimiz ağlamak değil ama bunu bilinsin diye söylüyorum” dedi. 


Giresunsporspor28ali-erenhakan-karaahmet

Diğer haberler

3 sesleri

3 sesleri

14. randevu

14. randevu

Yorumlar

  • Jp-28 14.08.2020 13:15

    Bu kulüpleri bu denli borca sokan ve ben daha yokum deyip çekip giden başkan ve yöneticilerden hesap soracak yasa kanun kurum kuruluş yokmu

  • Ekrem KAYACI Dün 04:07

    Yeni Yönetimimiz hayırlı olsun. Hakan Beyi, zorlu bir süreç ve görev bekliyor. Kendilerini tebrik ediyor ve üstün başarılar diliyorum. Malesef Giresunsporumuz birilerinin çiftliği olmuş. Dört işlemi ve çarpım tablosunu bilmeyen insanlara takımı teslim etmenin sonucu ortada. Umarım bundan sonra aynı hatalar tekrarlanmaz. Hakan Beye ve ekibine güvenimiz tam. İnşallah bizi yanıltmazlar.

  • Mehmet Gelberi Dün 00:49

    Bunun hesabını sormalılar...bu borcu bu şartlarda ödemek imkânsız.... Ali Eren bu kulübü batırmış.... yazıklar olsun. Gelecek sezon halimiz çok kötü... alt lige şimdiden hazırlık yapalım...süper lig hayal(di) ve hep öyle kalacak...vah vah vah....Bu hale getiren kim varsa Allah bildiği gibi etsin...

Yorum yaz

Captcha