13 April 2021 Tuesday
Babayiğitler bu işi her zaman doğru yapar, biz sadece seyrederiz ama şu altyapıdan bu kadar götürdük, bu kadar topçu yetiştirdik demeyin, o bana yeter

Değerli okuyucularımız, görev yaptığım Öncü Gazetesi’nde sütunları Giresun amatör sporuna hizmet edenler için özel olarak hazırlanmakta olup; amatör spor, amatör sporcu veya amatör idarecilerin faaliyetlerini gündeme taşıyarak görevlerimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. 

Emek verdiğim Öncü Gazetesi’nde dört ayrı haberi gündeme taşıyarak Giresunspor altyapısı ve altyapıdan kampa götürülen oyuncular hakkında bilgi vermeye çalışmıştım. Konunun içerisinde altyapı cümlesi geçtiği için değerlendirelim istedim.

Ben inatla Samet Yalçın denilen oyuncunun Giresunspor altyapısı ile alakalı olmadığını vurgulamış, Erol Can Akdağ, Bilal Dizdar ve hatta Erkan Anapa’nın da artık altyapı oyuncusu olarak değerlendirilmemesi gerektiğini anlatmaya çalışmıştım.

Üstelik altyapının futbolcusu olarak Cevat Can Ekinci ve Alperen Aydın’ın olabileceğini üstüne basa basa anlatmaya gayret ettim.

Konu insanı şöyle üzüyor. Giresunspor sezon öncesinde yaptığı kamp çalışmalarına istediği kadar oyuncu götürebilir. İstediği yaşta, istediği boyda oyuncuyla anlaşıp kamp çalışmalarını yapar ve ligde oynar. Bunda sorun yoktur.

Beni şaşırtan konu, kulüp açıklama yapıyor ve tam dokuz tane altyapı oyuncusunu biz kampa götürüyoruz, altyapıya verdiğimiz değeri görün diyor.

Gerçekten kulübümüz kaç tane oyuncu götürdüğü konusunda bize hesap verecek durumda değildir.  Ben sadece diyorum ki; 3 senedir çeşitli takımlarda futbol oynamış bir futbolcuyu altyapı kontenjanı olarak anlatmayın.

Geçen sene profesyonel imza atmış, paraları almış, çeşitli dönemlerde profesyonel kadrolarda yer almış  oyuncuya altyapı oyuncusu demeyin.

İşte altyapı oyuncusu Cevat Can Ekinci, Sergen Orman ve Tolga Akdeniz’dir. Bunları da evine göndermişsiniz.

Bu arada Buğrahan Güney de altyapı kontenjanını kullanamaz. İstanbul doğumlu olan oyuncu İstanbul Trabzonspor’da yetişmiş, sonrasında İstanbulspor’da oynamış, geçen yıl buraya gelmiş ve şimdi   altyapı kontenjanını kullanarak kampta kalmıştır.

Bu seçimlerde bir hata olduğunu vurgulamak istedim. Kim gider, niye gider, niye geri gelir bize kimse açıklama yapmak zorunda değildir.

Babayiğitler bu işi her zaman doğru yapar, biz sadece seyrederiz ama şu altyapıdan bu kadar götürdük, bu kadar topçu yetiştirdik demeyin, o bana yeter.

 


ali-yakarışıkGiresunsporaltyapıspor28erolcansamet-yalçınerkan-anapacevat-can-ekincibilal-dizdar

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha