25 September 2020 Friday
Kazanan her daim haklıdır. Takımı tebrik ediyorum. Ancak lig uzun bir maraton ve bir çiçekle baharın gelmeyeceğini hepimiz biliyoruz

Giresunspor, sahasında oynadığı maçta Akhisarspor’u tek golle yenmeyi başardı ve bu sezon ilk kez üç puan sevinci yaşadı.

Teknik adam Hakan Kutlu’yu kutlayarak yazıma başlamak istiyorum. Uzun bir aradan sonra ilk kez bir teknik adamın çift santraforla maça başladığını gördük.

Daha önceki meslektaşı olsa ne kadar orta saha oyuncusu varsa 11’e koyar ve korkaklığını gösterirdi. Cesaretinden ötürü Hakan Hoca’yı tebrik ediyorum.

Giresunspor, Akhisarspor karşısında kazandı kazanmasına ama o doksan dakika bir türlü bitmek bilmedi. İlk yarıda Del Valle, ikinci yarıda ise Rusescu ile yakalanan fırsatlar değerlendirilebilse zor geçen maç kolaya dönecekti.

Futbolun içinde olan zaman geçirmeyi çok iyi yaptık. Hemen hemen duran her top sonrasında oyunu soğutmayı başardık. Ancak şu var ki rakibe de çok pozisyon verdik. Deplasman takımı iç sahada oynar gibi pozisyonlar yakaladı. Maç sonrasında Mehmet Hoca da buna vurgu yaptı ve kazandıkları maçlarda bile bu kadar fırsatı ele geçiremediklerinin altını çizdi. O’nun deyimiyle atamayana atarlar şeklinde bir maç izledik.

Kazanan her daim haklıdır. Takımı tebrik ediyorum. Ancak lig uzun bir maraton ve bir çiçekle baharın gelmeyeceğini hepimiz biliyoruz. Eksikler yok mu, bence dünya kadar ama bunlar çok çalışarak giderilebilir.

Milli aradan sonra başlayacağımız yarışta umarım bu galibiyet seriye dönüşür. Üç puanda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.


Giresunsporspor28Çotanaklarali-aktenhakan-kutlu

Yazarın diğer yazıları

ALİ AKTEN

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha